Subiect: Jurnal Lavydor'
View Single Post
  #196 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 20:24:30
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Citat:
Anterior postat de Despi Vezi mesajul
aaaaa,am uitat sa-ti zic,m-am reapucat de fumat ...Stiu ca nu-i bine ,insa astept ziua cand o sa mi se puna pata si o sa zic"Gata!",asa mi se intampla mie de obicei ..Poate reusesc sa pun cateva poze cu mine,insa sunt facute prin casa..si eu sunt imbracata,insa se vede ca nu-s chiar slabuta ..Da-mi vesti despre tine.te pup
Ce ma bucur ca mi-ai scris, nu ai idee! Chiar zilnic m-am gandit la tine dar am zis ca esti cu treaba pe cap si ca dai tu semn cand ai timp.Saptamana am inceput-o groaznic ca m-am trezit cu 57 de kg in loc de 55 dar era de la tranzit si miercuri am revenit la normal.
Sa incep cu sfarsitul, inteleg cu fumatul ca sunt o devoratoare de tigari, ADOR sa fumez si nu stiu daca voi zice vreodata gata lor...Dorin ce mai spun "iar fumezi?" aproape ori de cate ori ma vede ca o fac ca el in weekend mai ales, cand e numai cu mine ma vede cum le sudez si isi face griji pentru sanatatea mea!
Legat de dieta, mai sa stii ca sunt inca nu foarte bine, gata, sunt deprimata, imi vine sa cedez din toate punctele de vedere. Asera la 10 noaptea dupa ce am facut baita cu al meu(in fiecare zi facem baita, nu exista zi sa nu se intample) am plecat si AM MANCAT INGHETATA! O minunatie , nu credeam ca pap asa ceva, ca am in guritza ceva atat de bun...mai ca sa leshin de placere! Si am stat la o fantana arteziana, plin de lume care manca inghetata, era cald, noi in pantaloni scurti, m-am simtit de minune! In tr-un fel reusesc sa fiu dura cu mine, si sa ma abtin de la tot si la toate dar uneori simt o durere fizica efectiv ..si imi doresc biscuiti, covrigei si alte chestii carbo' pe care le evit de foarte mult timp. Mancarea nu mai are gust, fructele nu mai sunt dulci, nu stiu ce sa fac sa ma scot din starea asta, ma simt o victima a mintii mele..sper sa trec de faza asta!..macar sa raman asa pana la nunta, dar Dorin nu ma ajuta, imi zice sa ma mai ingras, ca la 60 de kg eram in culmea frumusetii..si apropo de frumusete...NU VREI SA STII ce sani am eu...sunt distrusa, sus numai oase, niste sani foarte lasati cu vergeturi, intre ei am o mare gauta de 2 degete, deasupra sternului, ca asta imi este conformatia si cand slabesc ma fac oribila sus....ca mi-e jena cand facem prostioare si mi-e rusine sa ma atinga si imi si spune...ca vrea sa am sanii ca in iarna...
Daca nu faceam complexele astea din copilarie/adolescenta poate eram fericita acum...mi-e dor cand eram la tata acasa si mancam gris cu lapte si paste cu lapte si de toate, uscatele, gogosi fara sa am vreo problema legata de alimentatie..dar copilul ala a murit de mult...si s-a transformat intr-o femeie frustata si plina de complexe chiar si la 55 de kg..ca tot as vrea sa fiu mai slaba...in culmea contradictiei cu aspectul meu fizic de la mijloc in sus!
Nu vreau sa iti dau sfaturi proaste sa iti risipesc orice motivatie, important e un singur lucru despi: sa te simti bine cu tine, asa cum esti, cu ceea ce papi, ca de asta si noi tinem diete, ca sa ne simtitm bine cu noi ..sa aratam mai bine in ochii nostri..dar daca iti este imposibil nu te fortza si poate vor veni perioade in care vei putea sa mananci mai sanatos!
Id-ul ti l-as da dar nu cred ca am voie aici, ca sunt niste reguli si nu ai voie sa transmiti date de identificare, intereseaza-te si il primesti cu cea mai mare placere (incearca userul)
Pana atunci astept poze cu tine, te pup si astept semn repejor de la tine!
Răspuns cu citat