Subiect: Jurnal Red_Rose
View Single Post
  #197 (permalink)  
Vechi 05 mai 2010, 18:35:19
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Red_Rose

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
e din ala uscat,nu cred pachetele,ca s-ar vinde nu in farmacie cred.Ala nu mai e tratament naturist,e doar ceai de fructe,mai precis cu putin miros de fructe
tu cum o duci cu dieta?mai slabesti ceva? eu nu mai slabesc si chiar am impresia ca ma ingras insa in cm nu se vede,doar la burta variaza dimineata si seara,seara am mai mult ca sint mai unflata.Maine dimineata am zis ca mananc ca mic dejun acele 4 patratele de cioco 76% si o sa iau pauza un timp pt ca nu mai slabesc si o sa mananc mai putine alune ca gustarica.Tu ce regim tii?si faci ceva sport?
maine ma cantaresc sa vad ce si cum.....
dieta mea inseamna la mic dejun o zi omleta dietetica( la teflon din 2 oua, cu legume, de obicei ceapa verde, ciuperci si ardei) o zi branzica cu salata de rosii si un pahar cu lapte la ambele....la pranz peste la teflon cu ceva legume(nu mai mananc absolut nici o carne de pasare sau alt animal) , la cina ori tofu, ori laptic o cana, ori o bucatica de pastrama de pui , iaurt degresat sa, iar la gustari lapte cu diverse arome de la fulga(ca sunt cele mai slabe)sau crema de branza de vaci 50 g maxim, o salatica de cruditati , sau daca chiar am chef de cioco, lapte cu o lingurita sau doua rase de cacao(cu continut scazut de grasimi)....in weekend , la pranz, renuntand la o gustare, pap si supica de legume.. cama sa arata meniul meu....
sport faceam oricum dar d eluni m-am apucat intens de minim 90 minute de bicicleta pe zi de obicei dupa-masa sau seara.....iar exercitii o zi abdomene o zi pt picioare, dimineata pe stomacul gol
cam asta e viata mea
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]