Subiect: Jurnal Lavydor'
View Single Post
  #197 (permalink)  
Vechi 06 iun 2010, 11:03:11
Despi's Avatar
Despi Despi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 60kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavydor'

Deci ...e a 2a oara cand scriu ,imi vine sa-mi dau palme ..Bai,ce ma bucur ca ai mancat inghetata aseara ,crede-ma:X..o sa mananc si eu azi ,dar din aia Nestea ,ca-i de post :p.Lavinia,sa fii sigura ca "obsesia "asta a ta cu slabitul dateaza de pe vremea cand erai copil si faptul ca ai fost complexata atunci ,si-a pus amprenta asupra vietii tale,dar tre sa treci peste asta ma ...si Dorin din contra,te ajuta ca te mai pune sa mananci.Esti prea la extrema Lavy ,gandeste-te ca esti foarte tanara si daca acum nu ne putem rasfata cu mici gustari sau o inghetata din cand in cand ,acum..cat suntem tinere si in putere ..si putem echilibra prin sport greutatea noastra ,ce o sa facem mai tarziu ?Stiu ca eu degeaba iti zic asa ,daca tu inca vrei sa slabesti ,insa esti prea drastica...esti destul de slaba ..nici nu stiu ce sa mai zic,poate ar trebuii sa vb cu un psiholog ,sa te ajute cumva sa treci peste frica asta de a te ingrasa,eu de multe ori am vrut sa apelez,din cauza mai multor probleme ,insa aici consultatiile sunt foarte scumpe.Eu sunt de fel deprimata ,din cauza vietii mele ,nu numai a corpului meu ..si am 23 de ani ,dar ma simt ca la 40 ,insa m-am saturat si eu de starile astea ..nu vreau sa ajung asemeni unei anorexice ...si nici tu nu vreau sa ajungi ,tre sa privim partea buna a lucrurilor si sa ne iubim mai mult pe noi insine ,chiar daca-s niste prostii ,uneori chiar merge sa ne uitam in oglinda si sa incepem sa vedem tot ce e mai frumos la noi (iti zic din proprie experienta).Pai eu daca as fii fost asa ca tine ,cred ca baiat (sotul meu,Gabi) m-ar fii certat intruna ,lui nu-i place deloc slaba ..si zice ca tre sa fiu cum ii place si lui,tin minte ca acum 2 ani ,cand sa intors din Anglia ma gasit cam slaba ..si mi se parea mie ca e ciudat,ca parca nu ma mai atinge ca inainte ,faze d-astea,acum nu stiu daca ,chiar asa era...sau eram eu paranoica ,da atunci m-am cam speriat si am zis sa fiu frumoasa pt amandoi .Si cat tine de sani ,eu am auzit ca tinctura de marar ar fii buna sa ne creasca ...si intr-un timp ma dadeam cu drojdie amesteca cu zeama de lamaie ,cica pt fermitate,la multe persoane a dat rezultate ,insa la mine cred ca am scapat zeama de lamaie ,ca ma inrosisem si ma manca pielea de numai puteam .a ras baiat de mine luni intregi ...Azi sunt la munca ,am mancat deja de dim un mar ,apoi la 10 vreo 5 feliute de paine de secara cu pate vegetal ,o rosie si un castravete .Pentru mai tarziu am varza calita ..niste fasole batuta cu usturoi (mor dupa ea)..si o portocala,un mar si am sa-mi iau niste cirese.Si eu aseara e la 10 am mancat vreo 4 felii de paine c fasole batuta ca n-am putut sa ma abtin si azi mananc o inghetata ,dar d-aia Nestea ca e de post.Vezi ca am facut un album (Despi cea mancacioasa&Bubu cea fara pfta de mancare),insa nu stiu pe unde sa salvat ..si as vrea sa-i schimb si numele ,vezi poate il gasesti la profilul meu.Te puuuuuup:X
Despi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1804 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1287 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat