View Single Post
  #1971 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 19:04:07
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Liga adolescentelor slabute

Citat:
Anterior postat de gina2007s Vezi mesajul
Pai am mai tinut pana acum diete..adica am mancat cam ce credeam ca este bine pentru a slabi.Am avut norocul sa slabesc 7 kg..si prin infometare cateodata,dar totusi..am reusit.Si nu puneam inapoi decat un kilogram,pe care il dadea usor jos.Am si norocul de a slabi mai rapid,cred.Sport fac mai putin..cam jumatate de ora cu bicicleta+cateva plimbari si cateodata mai fac si cate o ora de gimnastica.Mi-e usor in primele zile de mancat sanatos,dar dupa cateva zile ma plictisesc si iar incep sa mananc numai prostii.
Mai bine lasa dietele.Alimentatie sanatoasa+sport sunt cheia.
Da,si eu am avut probleme dastea..slabire,stagnare..ingrasare..etc.
Da,esti norocoasa.
E bine ca faci sport..orice plimbare conteaza.Poti face jogging,aerobica..start walking..zumba..asta pentru inceput..cate 30min pe zi..e usor pt inceput..dupa cresti durata.
Pai ar trebui sa te gandesti ca daca muncesti acele cateva zile si dai jos ceva..iti convine sa le pui la loc mancand prostioare?Chiar iti va placea?Eu zic ca nu.Deci ai un plan de bataie?Daca ai nevoie de un sfat ceva...lasa mesaj in jurnalul meu ca pe aici ajung cam rar.Multa bafta!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]