View Single Post
  #1979 (permalink)  
Vechi 11 aug 2011, 22:43:32
DoarEu's Avatar
DoarEu DoarEu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 174cm, 60kg
Mesaje: 177
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Liga adolescentelor slabute

Citat:
Anterior postat de chubbyela Vezi mesajul
2 felii de paine alba nu ma omoara asa cum ar faceo 2 paini(asa cum mancam inainte).Marea mea slabiciune din totdeauna a fost painea.Paina alba si proaspata.Asa ca sa nu va mirati dar chiar au fost zile in care mancam 2 paini.Uneori mancam paine goala fara mancare.yuum si acum m-ar fi tentat sa bag un colt de paine la ghiozdan dar nu ma pot da batuta.Nu dupa 11 zile de cura.Si despre branza topita ce sa zic..nu am gasit ceea ce am mancat cu adevarat.Este un fel de cascaval feliat(ca cel hochland) si se numeste Pizzarella.Stiu ca nu e sanatos si de acum o sa mananc salata de vinete dimineata La pranz am inceput sa mananc mai consistent ca organismul cere.De ex:astazi am mancat o portie de supa de pui si piept de pui la cuptor(100gr).Acum pe seara am mancat o rosie si cateva mere verzi micute si un ardei gogosar ca si gustare si la cina o sa fac o salatica de cruditati Mi-e foarte greu adica sunt foarte presata asta e marea problema a mea.Adica as putea sa jur ca nu sunt la cura,pentru ca nu simt asta,dar faptul ca mananc altfel si ca deja creierul meu stie ca sunt la cura ma face tot mai nerabdatoare si noaptea deabia adorm cu gandul ca nu prea am slabit si a trecut deja nu stiu cat Dar nu ma dau batuta.Nu si de data asta.Hai te pup si fii puternica
ai mancat bineee imi inchipui si eu ca cere organismul, si ideal ar fi sa-i si dai cand cere
cel mai bine e sa nu te gandesti la asta ca la o cura o data pe saptamana sau cam asa poti papa ceva dulce, dietetic ca stii cum e...ce e interzis parca te tenteaza mai tare si mai bine sa-ti potolesti o mica pofta, decat sa tot amani pana nu mai poti
multumesc pt incurajari ma bucur ca nu te dai batuta, nu ai de ce sa te dai batuta, ai vointa, ambitie si rabdare si asta e tot ce trebuiee
__________________
Jurnal Oana