View Single Post
  #19876 (permalink)  
Vechi 02 feb 2015, 09:49:53
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
si eu mor de curiozitate sa vad cat am slabit.Miercuri imi iau sigur cantar,chiar daca nu gasesc pe placul meu si oi fi nevoita sa-mi iau vreunul chinezesc,asta e

Azi am facut cam varza dieta,din cauza rusilor am avut pofte nebunesti de dulce,mi le-am potolit la md cu ceva mai mult gem decat de obicei si la gustare o ditamai para.La monty nu e ok sa amestec para cu nuci..

Nici la pranz nu am mancat chiar conform Monty,din cauza durerilor de burta nu am stat de gatit,am aruncat in oala un minestrone congelat si avea si morcov si ceva cartofi..Interzisi la Monty.Una peste alta insa cel putin nu m-am aruncat pe dulciuri sau alte nebunii
Sper ca te simti mai bine azi, eu nu sunt cu rusii pe cap si tot mi-am dat in petic ieri cu 5 felii de pizza ....5 dupa ce mi-am gatit monti.
A facut si budinca de amaranth cu mere
Chiar vroiam sa te intreb , orezul integral nu e bun la monti , eu eram convinsa ca e.Ziceau ieri niste fete ca doar orezul basmati si slabatic e bun, nu stiu ce sa mai cred.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
feelix (02 feb 2015), sherpika (02 feb 2015)