View Single Post
  #1997 (permalink)  
Vechi 27 nov 2013, 16:55:23
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul

Da, problemele astea de la lucru sunt frustrante rau. Din pacate, stiu cu ce se papa ... Si ... ca sa inteleg mai bine ... Cel caruia i-a fost concesionat terenul nu-si achita obligatiile de plata? A fost concesionat, nu dat in folosinta gratuita, da? Contractul acela nu are niste clauze privind nerespectarea termenilor concesionarii? Cine il tine in spate nu a semnat pe contract? De ce raspunde doar inspectorul/referentul de zona de el? De ce esti doar tu parte executanta? Unde sunt ceilalti? Ca sa nu mai spun ca, de fapt, parte juridica in contract este institutia, ma rog prin reprezentantii sai. Si daca nu-si achita obligatiile contractuale, de ce nu se reziliaza contractul? De ce nu este dat in judecata pentru recuperarea debitelor? De ce? De ce? Pentru ca "are spate", da? Atunci sa raspunda "spatele" si pentru nerealizarea planului ... la buget ...
Eu, cam banui cum stau treburile pentru ca "am fumat" si eu "trabucuri" din astea ... Greu! Foarte greu! Vine unul si bate cu pumnul in masa ori tipa in telefon ca "de ce?", iar pe partea cealalta, altul se preface ca "ploua" ... cand, de fapt, sunt in aceeasi hora toti.
Incearca sa te detasezi mental de toate acestea cand iesi pe usa institutiei - lasa-le acolo - oricum te intorci la ele a doua zi. Ce rost are sa le cari dupa tine acasa? Acasa, ai altele. Ocupa-te de cele din familie acasa. Altfel, nu poti face fata. Va fi un talmes-balmes in capusorul tau. Asa ca, e de preferat sa nu le amesteci. La urma urmei, nimic, dar absolut nimic nu e mai important pe lume ca sanatatea si familia. Restul ... sunt accesorii, chiar daca au si ele importanta lor.
Mult curaj si numai bine Vio draga!
,,Talmes -balmes ''....expresia care ma defineste !!!!!
da Ema .....Ai spus totul mai bine decat puteam eu ..... Stiu ca nu va veni Vlad Tepes aici .....stiu ca toate se sfarsesc cumva , dar , dar cu pretul mintii si muncii cui ????? Poate sfaturi primite ca cel de la tine m-au facut sa ma detasez cumva si sa ma linistesc ....si asta pentru ca nu am tacut ...cat timp taceam si nu -mi gaseam singura rezolvarea ...ma macinam ....asa parca s-a mai dispersat ......am la Harlau o verisoara -jurist care m-a trezit la realitate ...altfel imi macinam sufletul pentru altii ...
Contractul s-a reziliat ....datorile sunt mari ...dar avem persoana care trebuie ,,sa tina'' cu institutia noastra si sa o reprezinte , de fapt 2 sunt , una nu stie ce sa faca si una ne saboteaza de ani de zile ....fiecare proces intentat il pierdem ....din cauza acelei persoane .Si Violeta face hartii peste hartii .....timp pierdut ....
Sunt multe de spus ...nu ma mai feresc ....dar acum timpul mi- dusman ...fug la treburi ....
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui vio ce doreste sa slabeasca:
Ema55 (29 nov 2013)