View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 31 iul 2012, 11:43:50
gabiordache's Avatar
gabiordache gabiordache este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: ct, Romania
Date: 165cm, 47.6kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal gabiordache

Cum atac problema:

- Sport de 3 ori pe saptamana (fie arlegare in parc 30-40 de minute, taeboo sau alte exercitii acasa). Sunt sedentara iar pana acum nu am facut sport constant mai deloc. Nu am cum sa ma duc la sala, pentru ca traiesc intr-o tara straina si inca am probleme cu limba.

- 3 mese pe zi. De obicei de luni pana vineri am o singura masa cea de pranz de la cantina biroului unde lucrez. Micul dejun in cursul saptamanii este format din cafea. La cina manac fructe sau cand sunt lesinata dau spargerea in frigider si rontai dulciuri sau prostii. in weekend rareori mananc 2 mese dintre care un mic dejun copios si o masa la restaurant. Dulciurile si carbohidratii care pana acum erau baza, vreau sa le inlocuiesc cu fructe si cereale. Bineinteles ca nu o sa-mi refuz placerea unui frappe sau unei prajituri atunci cand ies in oras, dar frecventa se va schimba din frecvent in ocazional.

- In weeknd nu vreau sa-mi refuz nimic, o sa continui sa iau micul dejun copios si sa mananc la restaurant pentru ca sunt acele momente pe care le impart cu jumatatea si care ma fac sa ma relaxez.

- Carnitina + gelatina ca suplimente alimentare. Cremuire zilnica cu Supliform sau cellulight.