Subiect: Jurnalul Anne10
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 01:12:58
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Anne10

Azi am avut o zi foarte aiurea, ma durut si capul (sper sa nu racesc), nu prea am avut chef nici de mancat (950 calorii a fost totalul pe ziua de azi) foarte putin mai ales ca am metabolism bazal de 1350 calorii; dar macar am incercat sa mananc cat mai sanatos. Si in afara ca am avut atat de putine calorii ingerate, am mai avut si vro 500 de calorii consumate [activitati casnice usoare, jucat cu fetita (ea e invatata ca mami sa fie apta de joaca mereu)]. Cand imi calculam calorile la sfarsit aveam estimat ca la cat am consumat si ingerat azi voi slabi 5 kg intr-o luna (poate altor fete le-ar placea sa slabeasca mai repede) nu e cazul celor din aceasta comunitate (care dupa cate am citi vor sa slabeasc usor si sigur fara infometare). Nu e nici cazul meu, vreau eu sa mai slabesc, dar nu cu pretul sanatati (sunt multumita si daca dau doar 1,5-2kg dar nu mai mult de 3,5-4 kg pe luna). Maine sper sa am o zi mai buna!
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
allys (05 mai 2013), Axenya (15 nov 2013), corinnef (24 iul 2014), rozica1965 (24 apr 2013)