View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 16:01:05
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Calea spre silueta ideala - Seryna

Citat:
Anterior postat de Seryna Vezi mesajul
Buna ...eu sunt Seryna si incantata sa va cunosc.
Nu am fost niciodata slabuta mereu am avut cateva kg extra dar nu m-am stresat....chiar nu m-a interesat.Acum lucrurile au scapat de sub control am 14 kg in plus e groaznic si habar nu am cum o sa le dau eu jos.
Sunt grasuta tipica...urasc sportul ..il urasc )dar trebuie sa il practic...ca altfel nu fac nimic .Am obiceiuri proaste si foarte proaste mancam pe o vreme si la 11 noaptea si miscare zerooo.
De o vreme m-am hotarat sa tin o dieta ...de multa vreme dar nu am reusit nimic dar totusi in lunile astea nu m-am ingrasat cu un kg ...ceva tot e bine .La mine cum trece o periodata de timp vin si kg.Saptamana trecuta nu am baut nici macar un strop de pepsi .Candva beam 2 l la doua zile apoi 2l pe saptamana si acum (sper) nimic.
De paine nu stiu cum o sa scap ...dar reusesc eu
Sport sunt la inceput ...deci sper ca cu timpul o sa pot fugi mai mult si sa fac mai multe abdomene si genoflexiuni.
Pai cam atat deocamdta ....va invit cordial in jurnalul meu
Bine ai venit
Incearca sa te mobilizezi. Astrange-ti toata vointa si rabdarea Fara ele greu reusim.
Trebuie sa faci sport. Daca vrei sa slabesti frumos si mai repede este obligatoriu sa faci sport. Ia-o treptat prima saptamana 15-20min ,dupa 20-30min etc...

Trebuie sa-ti creezi un stil alimenan in functie de stilul tau de viata. Elimina sucurile,prajelile,alimentele grase,dulciurile. Iar kg vor disparea.

Mult noroc.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]