View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 21:24:28
adrianita18's Avatar
adrianita18 adrianita18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 168cm, 73kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: De cate ori ma uit in oglinda ma ingrozesc!!Trebuie sa fac ceva - Jurnal Ancutzyka

Buna Anca....si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine....cand ma uit in oglinda ma ingrozesk imi vine sa plang dar de noi suntem de vina pt ca avem senzatia ca daca suntem tinere putem sa slabim foarte usor...dar nu e chiar asa...hai sa-ti zik o mika povestioara a unei prietene....de fapt pe mne ea ma motiveaza akum....imagineaza-ti o persoana la 1,50 care cantareste in jur de 78 de kg,toata lumea facea misto de ea ca ba e prea grasa ba se intorcea lumea pe str dupa ea cu expresii de genu uite-o si pe aia are un metru 50 si e cat un elefant....pana intr-o zi cand....dupa ce trecuse deja vacanta de vara am primit un mesaj de la un nr pe care nu il cunosteam in care mi se cerea sa ies afara.....iar cand am iesit.....am ramas practik muta....ajunsese in 3 luni sa aiba doar 52 de kg!!!!!Sper ca nu te-am pliktisit cu aceasta poveste,dar vroiam sa-ti arat ca se poate daca avem vointa adevarata....pooop si sper sa tinem legatura
adrianita18, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 718 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]