Subiect: Jurnal - Audrey
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 15:58:22
odeta's Avatar
odeta odeta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Dieta: South Beach faza I
Date: 175cm, 87kg
Mesaje: 567
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Audrey

Citat:
Anterior postat de Audrey Vezi mesajul
Bună!

Jurnalul acesta se vrea a fi unul alimentar, dar mai pot strecura si alte detalii prin el.
Prea mari probleme nu am, la 1,55 medicul mi-a spus că 49 kg sunt ok, dar cu toate acestea nu-mi place aspectul abdomenului si al coapselor mele. Ideal este să învăţ să mănânc cât mai sănătos, cât mai potrivit, să învăţ să fac sport si să mă preocupe sănătatea mea mai mult decât orice.
In privinţa alimentaţiei am facut deja o parte din schimbările pe care mi le doream, dar mai este de lucrat. Am renunţat la pâine albă, dulciuri din zahăr rafinat (şi cam orice conţine zahăr rafinat), cartofi prăjiţi, carne de porc/vită, fast-food, o singură masă pe zi şi aia seara, băuturile carbogazoase, sosuri, mezeluri şi în general cam orice mă putea îmbolnăvi. Până acum îmi permiteam mici scăpări, dar de ceva timp am zis să fiu mai drastică.
Sport nu am făcut până anul acesta, decât să spunem 1h/saptămână la şcoală. Acum fac fitness combinat cu tae-bo şi cât mai multă mişcare în aer liber.

Dacă aveţi sfaturi, m-ar putea ajuta
Salut si bine te-am gasit la tine in casuta
Din ce spui tu ... rezulta ca trebuie lucrat abdomenul , deci trebuie s-a faci mult sport .
Pilatesul ajuta la formarea unui "v" frumos pentru abdomenul tau , incearcal
__________________
Jurnal Odeta http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post224387

O FEMEIE FRUMOASA PLACE OCHILOR, O FEMEIE BUNA PLACE INIMII: UNA ESTE O BIJUTERIE, CEALALTA ESTE O COMOARA."
odeta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2221 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1447 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]