Subiect: Jurnal Armanda
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 iul 2010, 14:17:10
alinush's Avatar
alinush alinush este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personlizata
Date: 153cm, 61kg
Mesaje: 1.691
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Armanda

Citat:
Anterior postat de Armanda Vezi mesajul
Buna slabutelor. vazand ca multe "slabute" au ajuns la greutatea dorita m-am hotarat sa incerc si eu . asa ca mi-am facut si eu un jurnal .am 14 ani [sunt micuta , stiu ] si vreo 55 , 5 kg la 164 de cm .n-as vrea sa urmez o dieta o perioada scurta de timp , ci as prefera sa fie ceva pentru toata viata ca poate asa mai pot preveni putin efectu` yo-yo . cu sportul nu prea ma impac , dar am descoperit hip hop abs si mi se par super exercitiile si iti ofera o stare de bine
bine ai venit
cel mai bine ar fi sa incerci cu un stil de viata sanatosadica,cred ca stii si tu,fara prajeli,paine,sucuri,dulciuri..si sport,is super exerciiile de la hip hop abssi eu fac
dar totusi,greutatea ta mi se pare buna..avand in vedere inaltimea tadc vrei sa slabesti asa mult?
__________________
jurnal alinush
alinush, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1167 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]