Subiect: Jurnalul Mariei
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 12:25:00
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Mariei

Citat:
Anterior postat de may94 Vezi mesajul
Buna tuturor,
Ma numesc Maria si sunt noua pe aici. Am doar 16 ani si nu sunt deloc multumita de cum arat. De cand ma stiu am fost o persoana plinuta, dar sper sa reusesc sa scap de kg in plus intr-o buna zi. Momentan nu tin un regim anume. Incerc sa mananc cat mai sanatos, dar nu prea reusesc din cauza programului foarte diferit din fiecare zi. Sunt la liceu si in feicare zi ies l ora 20. Seara mananc pt ca imi este foame cand vin acasa. Vreau si eu sfaturi de o dieta cat mai flexibila, pt ca ma plictisesc repede de anumite feluri de mancare si daca dieta nu da roade renunt, pt ca numi place sa fac lucruri degeaba. Sper sa ma ajute raspunsurile voastre si sa fiu intr-o buna zi slabuta.
Va pup
Bine ai venit
De ce iesi abia la 20de la scoala.
Nu conteaza neaparat h la care mananci ,ci sa nu mananci cu 3-4h inainte sa te pui la somn.
Si sa mananci alimente mai usoare seara,pentru ca arderiile sunt mai lente.
Pe timpul zilei ce mananci?
Spune-ne un meniul de-al tau (cantitatea,ora la care ai mancat) de ex. ieri ce ai mancat/
Ce sport practici?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]