View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 dec 2010, 19:44:17
bluesky's Avatar
bluesky bluesky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2010
Locaţie: Lyon, Franta
Date: 160cm, 65.8kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Excursie in Paris...Sugestii?

Felicitari pentru excursie! Sper sa te simti fff bine in Paris. Eu personal ti-as recomanda din tot sufletul turnul eiffel, insa de obicei este o coada colosala si iti vine sa te lasi. Iti garantez ca privelista merita tot sacrificiul. Sunt multe obiective care sunt fff cunoscute si la care trebuie neaparat sa mergi(bulevardul champs-elysees, arcul de triumf,muzeele luvru si d'orsay, sainte-chapelle, sacre-coeur, etc). Sunt ffff multe si ffff frumoase. Personal eu nu am avut ghinionul sa stau numai o saptamana, insa mi-a povestit o prietena ca a stat o saptamana si a reusit sa vada in jur de 3-4 obiective turistice pe zi, deci ai timp sa vizitezi multe. Daca esti mai copilaroasa poti merge la disneyland, iti garantez ca o sa-ti placa. E greu de descris fiecare obiectiv, insa iti recomand un traseu folosit de multi turisti cand vin la Paris. Poti merge pe jos de la Luvru la gradinile Tuileries, Place Concorde, Champs Elysses, arcul de triumf, Trocadero si in final turnul eiffel. O sa iti fie usor pentru ca la tot pasul sunt staiti de metrou si nu ai cum sa te ratacesti. Succes!
bluesky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2319 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1802 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat