Subiect: Jurnal Dyya
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 19:45:31
Itssy's Avatar
Itssy Itssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 163cm, 57.9kg
Mesaje: 1.067
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Dyya

Citat:
Anterior postat de dyya Vezi mesajul
Buna fetelor sunt noua pe aici..am 4 zile de cand mi-am facut cont si m-am gandit sa imi fac si eu un jurnal.Tot ce am citit aici pe forum m-a ajutat ft mult:X mi-a dat vointa . Am 58.5 kg asta daca era bun cantarul oricum intre 55-58 si 1.70.. vreau sa dau jos vreo 5-19 kk..vreau sa scap de burtica .. tot de cand am intrat pe forum am inceput sa tin o dieta hipocalorica ( la micul dejun lapte cu cereale morning sun / sanovita , cum sunt la scoala de la 8 pana pe la 2-3 mananc 2 mere si apoi cand ajung akasa o ciorba de legume /sfecla rosie sau cartofi fierti / oua fierte iar seara 100 g peste / iaurt ..ft putin oricum ) - am renuntatla paine de 2 saptamani si tot de cand am inceput dieta nu mai mananc dupa orele 18-19 siseara beau un ceai de fructe fara zahar .. fac cam 20-40 de abdomene pe seara plus 2-30 de min de cardio..cred k am vb cam mult insa MI-E GREU SA SCAP DE POFTA DE DULCIURI!!! am o surioara de 3 ani si casa e mereu plina si incerc sa ma abtin dar ft greu voi cum faceti ?
Bun venit Dya
In primul rand , am citit bine , tu vrei sa slabesti pana la 19 kg ?? adica 40 kg la 1.70 ? nu cred .. la 55 kg cred ca o sa fii perfecta .
O sa vezi pe parcurs , cand vei slabi cum te simti mai bine insa in nici un caz nu vei ajunge la 40 kg , e putin chiar si pt o fata de 1.60
Despre dieta pe care ai abordat'o nu pot sa'ti zic prea multe pt ca nu ma pricep la dietele hipocalorice insa imi place sportul pe care il faci , e foarte bine !

Pofta de dulciuri am si eu si inca cata . Nu poti decat sa te abtii . Iar cand iti este foarte pofta sa iei o lingurita de miere sau un fruct . Trebuie sa te lupti si sa inveti sa spui nu! . Nici eu nu am reusit inca insa sunt pe drumul cel bun . Iti va lua ceva timp , ai rabdare .
Ni te poti alatura la http://forum.slabute.ro/concursuri/b...01-a-7611.html pt a'ti incerca puterile . Te asteptam