View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 16 mar 2011, 15:21:06
mihanca's Avatar
mihanca mihanca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Anky-I really need this

Buna anky...bine ai venit pe forum..nu activez practic de mult timp pe aici, dar citesc de foarte mult timp povestile si sfaturile de aici de pe site..Imi pare extrem de rau ca ai ajuns in situatia de a fi anorexica doar din dorinta de a fi slaba..dar stii cum se spune, a fi slb nu inseamna neaparat a fi si frumos...
Foarte bine ca nu iti plac dulciurile...un chin in minus...
Ai putea incerca o dieta, sau mai bine un stil de viata care sa se bazeze pe consumul unui nr mic de carbohidrati..ceea ce ar insemna un consum crescut de legume, carne slaba, oua, lactate slabe...si sa renunti macar o perioada la carbo:orez, paste, paine, dulciuri, sucuri carbogazoase sau naturale, fructe...si sa vezi daca functioneaza..la mine stiu sigur..cand sunt carbo putini, incep sa slabesc..
In ceea ce priveste activitatea fizica, poti incepe cu 15-30 minute de miscare usoara pe zi..zumba, start walking, exercitii pe care le faceai si la sport...Mergi o luna asa si vezi daca ai rezultate...
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]