Subiect: Jurnal Nemesis
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 13:31:10
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nemesis

Salut Nemesis!

Am vazut ca ti-ai propus o dieta hipocalorica. E bine si asa, depinzand de ce anume pui in cele 1100 kcal/zi. Ce alimente iti place sa consumi, tii post sau nu? Care e programul tau zilnic?

Cat despre sport: ca sa iti intri in forma, incearca sa incepi sa mergi pe jos in ritm moderat-rapid (nu alergi, mergi, dar nu in ritm de plimbare). Incearca la inceput sa mergi intre 30 min si o ora pe zi, apoi maresti incet la 1 ceas. Vad ca esti din Galati: acolo cred ca nu e prea bine sa te plimbi singura noaptea, dar de exemplu poti incerca sa mergi pe jos la servici, sa mergi pe jos la cumparaturi, sa faci o plimbare rapida dimineata devreme. Cauta o ruta de inceput mai plata, apoi poti include si dealuri asa, ca sa ai provocari.

Pentru spate, maini si piept iti recomand sa faci miscari de incalzire ca la orele de sport. Poti incerca de asemenea sa joci badminon in 4 (deci la dublu): e mult mai putin solicitant decat la simplu. Si ai grija mereu sa mananci potrivit, dar nu prea mult.

Astept meniuri, impresii si planuri de lupta. Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]