View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 ian 2010, 13:22:38
Adelayde's Avatar
Adelayde Adelayde este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2009
Locaţie: arad, Romania
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 70kg
Mesaje: 85
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Post Re: Vise sau visuri? Dorinte vs Idealuri

Ce mod ciudat ai pentru a incuraja pe cei din jurul tau chiar unctioneaza.Concluzia l sfarsitul postului tau e ceva in genul bucurativa de perioada in care luptati este cea mai buna .Poate intr-un fel ai dreptate dar oare nu pentru rezultat ne luptam noi si nu pentru batalia in sine.
Un luptator nu loveste cu sabia aerul ci loveste pentru ca trebuie sa se apere de dusmanii...mai bine spus noi (cel putin eu) nu tin incerc sa slabesc de dragul faptului ca nu mi place sa mananc toate acele alimente sanatoase (de dragul luptei)eu incerc sa slabesc pentru ca vreau sa-mi inbunatatesc maginea personala(de dragul rezultatului).

Oricum , Anamaria , unele lucruri sunt foarte adevarate in postul tau...fara visuri omul ar fi un nimic..o masinarie .
Adelayde, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1707 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 933 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat