View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 18 sep 2011, 00:40:58
nicodhd's Avatar
nicodhd nicodhd este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2011
Locaţie: santander, Spania
Vârsta: 42
Dieta: low carb-keto,IG
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: La cumparaturi cu Montignac

buna !
in ceea ce priveste lista de cumparaturi ne intereseaza alimentele preparate :paste,paine,bulion, ,mustar .kechup,gem,marmelada ,ciocolata,iaurt,gelatina,tofu,biscuiti,conserve ....Legume fructele,pestele stim sigur ca nu contin ingrediente ciudate .
las o mica lista de ingrediente :
APTE :fructoza ,sucraloza,sirop de agava ,de stevie ,faina de soia ,sirop de roscova ,soia,drojdie proaspata sau presata ,gluten de grau ,maltitol,lactitol,xilitol,sorbitol,manitol...

FARA A ABUZA :lactoza ,fulgi de ovaz(fierti nu ,prajiti da )untura de porc ,margarina ,unt ...

INAPTE :melasa,caramel,sacaroza,amidon,fecula,dextrina,as partam E-951,maltodextrina,polidextroza,grasimi vegetale,faina alba (orice faina care sa nu fie integrala)zahar ,sirop de sfecla rosie ,sorbitol de porumb...

In momentul in care am la dispozitie o lista mai actualizata o completez ....aceasta eu o am pe o hartiuta in portofel si o am tot timpul la kumparaturi ...cu timpul le inveti ....dar mai am si avantajul ca aici am gasit o lista de sute de produse cu denumire ,marca si locul in care se comercializeaza si cam merg la fix ,doar le verific pt ca intre timp sa nu fi skimbat vre-un ingredient .
Răspuns cu citat