View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 21:51:15
cristiniq's Avatar
cristiniq cristiniq este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Masti naturale pentru un par sanatos si stralucitor

Citat:
Anterior postat de alexa.stan Vezi mesajul
Fetelor cu par ondulat, nu vreti sa face schimb. eu il am drept, si-l vreau ondulat.
Poate reusesc sa te ajut eu cumva...
Eu am parul foarte, foarte lung...pana la "dosie", este des si fir gros sanatos asa ca sta drept!
Drept pentru care eu procedez astfel:
pentru volum, dupa spalare, il las sa se usuce un pic, nu de tot, apoi imi prind lejer o coada in varful capului, la vreo 2 cm distanta de scalp si restul parului il fac coc foarte lejer prins cu agrafe sau spelci, sunt mult mai bune.
Cand ii dau drumul a doua zi, eventual dau o spuna si foarte putin fixativ si arata foarte bine si se si mentine.
aseara, dupa spalare, l-am lasat sa se zvante si apoi mi-am facut o coada joasa, impletita foarte-foarte lejer, prinsa in elastic jos si cu varful reusit. Astazi parul arata gen gipsy: foarte bogat, ondulat natural, la fel, se mentine.
am o bucla luata dintr-un magazin foarte ieftin, a fost vreo 3 lei. Este un material oval, lunguiet si cu o gaura in interior. O folosesc pentru a-mi prinde parul in coc peste noapte, in crestet sau jos dupa modelul primului exemplu. Imi ramane parul numai ineluse foarte frumos definite, nici la coafor nu mi- l-au facut asa. Putin produs de styling si se si mentine. Chiar vreau sa imi mai cumpar asa ceva, sa am mai multe, desi pe asta o am de vreo 4 ani si tot mai tine, saraca. Vreau sa spun ca este exceptionala pentru un par de lungime medie sau lung, efectul este spectaculos.
O alta metoda: codite impletite, tot asa, peste noapte dar nu recomand decat pentru par lung sau foarte lung.
poti sa mai facu si "melci", suvite rasucite, prinse in agrafe peste noapte si cand le dai drumul a doua zi, arata intr-un mare stil.

Sper ca am putut fi de folos cu ceva.
Răspuns cu citat