View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 03 mar 2009, 12:33:08
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de cora Vezi mesajul
Multumesc pentru cuvatul de bun venit,
Si eu m-am chinuit tot cu diete in ultimii ani, si parca era un facut, mai mult ma ingrasam. Capacul la pus niste pastile minune, de slabit cica, dupa care am pus aproape 17 kg fata de cat aveam initial...Acum mi-am schimbat viziunea, nu mai folosesc nici un fel de medicamente minune, nu mai tin dieta, dar am un alt fel de a ma alimenta, adica mai putin, gust din fiecare, apa incerc sa beau cam 2l/zi, miscare nu fac atat cat ar trebui dar cand am timp ma ocup si de sport.
Felicitari pentru kg pierdut
Da ..pastile de slabit..am fost la un pas sa ma apuc de reductil...le-am comadat dar a durat mult sa mi le aduca...asa ca m-am apucat sa mananc sanatos..si cand mi le-a adus nu m-am mai apucat de ele..am zis ca daca pot sa ma abtin de la prostii fara sa imi intoxic corpul cu pastile..atunci de ce sa mai iau...

Foarte bine gandesti - ma bucur cand gasesc aliate in mancatul sanatos si nu in diete...si eu pot sa zic ca mananc putin...datorita meselor la ore fixe si gustarilor (pe care tot le-am sarit in ultima vreme ) nu mai simt nevoia sa mananc mult...e ciudat ce patesc acuma..eu eram genul de om care cat era in farfurie atata manca..acuma ma opresc fara nici o remuscare din mancat ..pur si simplu simt ca sunt satula..si ma opresc.

Daca faci sport cat de putin e bun..eu sunt o mare lenesa momentan ...dar o sa am apuc si eu.

Multumesc pentru felicitari - momentan se duc usor(am doar 3 saptamani de cand ma educ in ale alimentatiei) si nu ma mai entuziasmez la fiecare kg care se duce...sa vad 89 si atunci ma bucur//suna altfel sa zic am 80 si ceva )
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]