View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 22:53:53
Asik60's Avatar
Asik60 Asik60 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 159cm, 69.7kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Asik60 - Pentru ca merit!

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul
Buna draga mea,

Bine ai venit in comunitatea slabutelor....
Aici vei gasi fete care te vor ajuta...indruma...vei primi sfaturi de la noi...sugestii....sustinere....vom fi langa tine pana la final.....
Imi place abordarea ta....si faptul ca stai foarte bine la teorie....cu practica te vom ajuta noi cu siguranta...
Singurul lucru care tin sa-l precizez este ca indiferent de ora la care ajungi acasa trebuie sa iei cina...fara discutie....normal si firesc un meniu normal ar trebui sa sebazeze pe 3 mese principale+ 2 gustari....
Poti lua cina cu 3 ore inainte sa te bagi la culcare...si asta nu trebuie sa fie neaparat o salata.....poti alege si proteine+salata.....lactate.....chiar si daca preferi sa alegi o salata...aceasta poate contine si proteine...sa nu fie formata doar din legume....necesarul tau caloric in momentul de fata este in jur de 1200 calorii...in nici un caz nu trebuie sa sari peste cina si sa ai sub 1000 calorii....ai un drum lung de parcurs...si esti abia la inceput....daca te apuci si de sport...necesarul tau caloric va fi in jur de 1400 calorii.....asa ca ai grija...poti slabi foarte bine si cu un numar peste 1300 calorii....nu alege infometarea....ai grija la carbohidrati si ai o alimentatie sanatoasa....adopta o gandire pozitiva....fii optimista...si totul va fi perfect....

Weekend placut!
Pup!
Draga Rox,
Trebuie sa recunosc ca ai mare talent in sintetizarea esentialului!!! Tu ai fi fost buna sa-mi faci rezumate la examene
Poftim! In 3 cuvinte si mi-ai spus tot ce aveam nevoie sa stiu, lucru pentru care iti multumesc din tot sufletelul meu si din toata inimioara mea (asta e inspirata de la oamenii Garii de Nord).
O sa incerc sa fiu cuminte (asa cum spun toti copiii de ziua mamei) si sa nu ies din cuvantul vostru, iar atunci cand cu siguranta voi gresi, voi face tot posibilul sa nu ma descurajez si sa merg mai departe.
Ma gandeam la faza cu carbohidratii...acum regret ca am pus taitei in supa, fie ei si integrali.... O sa aleg mai mult zeama.....
__________________
Pentru ca merit!