View Single Post
  #20048 (permalink)  
Vechi 12 dec 2014, 11:46:41
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

ai mei au facut ieri greva somnului.. David evident nu doarme de miaza, iar razvi n-a vrut sa se culce de miaza nici in ruptul capului. a adormit 5 min pe masina catre seara iar alea 5 min lui ii ajunge 4 ore.. seara iar n-a vrut sa se culce,pana la urma l-am plasat la taica-sau, ca mie iar mi s-a infundat un canal si era dureros sa-l tin in brate.. noroc ca mi-a trecut azi, si a reusit sa-l culce cumva pe la 10... david a fost rupt, a dormit toata noaptea.. el are reprize de stat treaz de pe la 12 la 2. (noi lucram in bucatarie noaptea si probabil e curios ce facem, nu zice nimic doar sta treaz)
eu sunt cu gatul varza, vocea mi-a revenit dar a inceput sa ma doara gatul..
david a mers la gradi, toti la gradi tusesc ca magarusii, educatoarea la fel.. a zis educatoarea sa-l ducem ca tot una e, se pregatesc de serbarea de miercuri... vedem acum daca se imbolnaveste iar, sau ce face.. are 2sapt de stat acasa deja.

Gea, din experienta mea astia mai mici is mai fitosi... asta e.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
LOREDANA99 (12 dec 2014)