View Single Post
  #20094 (permalink)  
Vechi 18 dec 2014, 19:50:57
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Eu nu as putea sa cresc un copil fara un program. Bineinteles ca nu e batut in cuie exact ora la care sa se trezeasca sau sa manance, dar in linii mari avem un program inca de la cateva luni, si e usor si pt ea si pt mine, pt ca stie ce urmeaza. La amiaza dupa papa, ii zic sa mearga la olita si sa se.dezbrace ca mergem la nani si ma asculta, pentru ca e incantata ca doarme in chilotei. Eu nu stiu cum e aia sa nu manance. Daca nu mananca cand e ora de masa e maraita si eu sunt tot cu gand ca nu a mancat. Noi avem 5 mese pe zi, fara laptele de dimineata, dar nu mananca mult. Nu mananca felul 1 si felul 2 la o masa. Daca papa supa inainte de somn, felul 2 cand se trezeste. Mi se pare mai usoara viata cu un program de urmat cu un copil mic. Si adaptez programul in functie de zi, daca avem de mers cu masina mai mult poate sa doarma pe masina, dar cand cand nu sumt evenimente care sa ne impiedice mentinem o rutina zilnica.
Am implinit 17 saptamani. Cantarul nu e stricat. Imi arata in continuare mai putin cu un kg decat tiketul. Acum vin sarbatorile si o sa se schimbe putin alimentatia, dar nu vreau sa intrec masura.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Laura:
butterfly30 (18 dec 2014), corinnef (19 dec 2014), meapasarica (19 dec 2014), rainbow (30 dec 2014), Stefanie (18 dec 2014)