View Single Post
  #2011 (permalink)  
Vechi 17 nov 2010, 16:09:17
switilend's Avatar
switilend switilend este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dukan
Date: 172cm, 60.5kg
Mesaje: 125
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
PAI ESTE CONFORMA SI LA MESELE LIPIDICE
Asta incercam sa iti zic ...... este conforma la orice...!
Atat painea cat si pastele se pot combina cu lipide ....
Acuma sa iti spun eu cu exactitate de ce asta e conforma desi e diferita de wassa nu pot pentru ca nu ma pricep , dar am utilizat metoda asta in ultimele 3 luni si am slabit foarte frumos .... daca vrei sa aflii raspunsul clar adreseaza-le lor o intrebare pe site , trebe sa aibe o adresa de office ....

Probabil este explicat in carte dar eu i-am dat cartea mamei mele , ca vrea sa o restudieze , si inafara de ceea ce am gasit pe site nu am unde sa mai caut ca te-as ajuta cu placere.

Dar de asta se poate face snitel din faina+ou+carne , si de asta o putem manca la pranz , sau cina pentru ca are cel mai mare continut de fibre din premixurile existente .....
I-am copiat eu lui Ame textul de pe certificatul primit la cumpararea fainii ca ultima oara nu am mai gasit-o la magazin si am fost nevoita sa o comand direct de la ei....dar scriu destul de multe mesaje pe forum dupa cum vezi si nu mai stiu cand sa il caut

Acuma carcotasi exista la orice metoda , si fiecare poate face ce considera ....dar eu am avut rezultate probate cu aceasta paine si nu am degand sa renunt la ea .
Ah...ma duc sa-mi iau si eu faina dinasta. M-ati convins .
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
Neata fetelor

Meniul meu:
D: 1 gref+1 iaurt degresat+1 cafea
G: 100 gr svaiter
P: salata din 2 oua fierte+rosii,castraveti,ridichi,salata verde si o lgt de UME.
G: 50 gr migdale
C: piept de pui la gratar cu mancarica de ciuperci


Diana,eu am cartea.Acum ma apuc sa citesc ce contine faina SM.
Te rog sa ne spui si noua de ce se poate manca paine SM si la mesele protido-lipidice cu toate ca nu are 24% fibre.


Meniul meu de azi:
Md: 2 felii de wasa 17%+gem de prune+lapte 1.5%
G:2 mere
P:tarta cu branza si spanac+castraveti murati+10 g wasa 17%+ 2 linguri de tarate (ca sa compensez painea cumva)
G:2 mere coapte
C:salata de varza cu morcov
switilend, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1710 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1193 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 936 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]