View Single Post
  #20115 (permalink)  
Vechi 21 dec 2014, 19:53:51
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

la razvi baitza avea efect invers, nu il relaxa ci il facea mai activ.. eu am scos baitza si ii faceam doar de 2 ori pe saptamana
ieri si pe noi ne-a terminat razvi.. 3 ore l-am leganat si s-a culcat la 12 noaptea... azi n-a dormit de miaza... e a 4 zi saptamana asta fara somn de miaza..

prima data cand am incercat sa tin Rina, nu am avut rezultate... nu mai stiu ce am facut ce am mancat, dar nu am tinut-o mai mult de o saptamana...
Loredana in cazul tau, cu siguranta dupa o perioada de mancat haotic o sa aiba rezultate
acum am incercat iar, pt ca e singura dieta pe care o pot tine, singura dieta in care poti manca mai diversificat...si nu trebuie carne si iar carne, mie nu-mi place deloc carnea..
a si fructele, o zi numai cu fructe pentru mine e raiul pe pamant.. si dupa ziua de fructe (poti manca si legume, dar nu dau fructele pe legume)arata cu 0,400 0,500 mai putin si nu se pun inapoi..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
CCristina D (22 dec 2014), LOREDANA99 (22 dec 2014), meapasarica (22 dec 2014)