Subiect: Jurnal blum
View Single Post
  #207 (permalink)  
Vechi 09 iun 2011, 22:32:22
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal blum

Citat:
Anterior postat de blum Vezi mesajul
sui eu ma cert de multe- foarte multe ori urat de tot cu sora mea ( din cauza ocupatiei ei, care nefiind nemorala, pe mine totusi ma deranjeaza ), dar ma impac la fel de des si cu placere cu ea. e sora mea mai mica, pot spune ca eu am crescut-o. bun, noi ne vedem foarte rar ea e prin toata lumea . azi in ibiza, maine in africa, poimaine in suedia, anglia, irlanda, iar de la anul prin america latina
si ea e mai mica decat mine.si cam la fel a fost,pot spune ca eu am crescut-o pentru ca bietii parinti lucrau de dimineata pana seara ca sa ne asigure un trai decent.....
a urmat scoala,eu am invatat bine,de ce nu recunosc,nu am fost tocilara dar mi-a placut sa invat.avand note bune parintii ma laudau mereu,dar nu ca sa ii faca ei in ciuda ci pentru ca pur si simplu se mandresc.si acum la facultate la fel,eu am fost prima membra a familiei noastre(destul de mari)care a mers la facultate.si am avut note bune si mi-a placut.parintii sunt mandrii si sper ca nu i-am dezamagit cu nimic.iar ea e cam invidioasa pe chestia asta,desi si ea e laudata pentru multe chestii.....nu vreau sa imi fac pacate dar...cam asta e situatia...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]