View Single Post
  #2072 (permalink)  
Vechi 05 feb 2011, 15:44:59
alyna315's Avatar
alyna315 alyna315 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2011
Locaţie: Bacau, Italia
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 96.00kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna ziua tuturor si un weekend cat mai placut! Cautand disperata raspunsuri la miile de intrebari despre dieta, am poposit si aici si m-am decis sa ma inregistrez si sa fac si eu parte din clubul "slabutelor".Sper ca mai este loc! Deci in cateva cuvinte: am 34 de ani, 1,65 inaltime, 96 de kg, sunt la dieta de pe 9 ianuarie, o dieta personalizata( cu mici sau mari defecte). NU FAC SPORT, NU BEAU APA aproape deloc, AM DESTULE PROBLEME DE SANATATE care ma impiedica sa fac sau sa maninc anumite lucruri si nu in ultimul rand AM AVUT UN STIL DE VIATA HAOTIC din cauza programului de lucru...MAI AM VREO SANSA?????"ANUL NOU O VIATA NOUA SI SANATOASA"asta va fi lozinca mea! Sper cu ajutorul sfaturilor de aici, cu anumite sfaturi despre ce si cum, si poate raspunsuri la multele intrebari pe care le am ...ma vor ajuta sa pier cele 38-40 kg pe care le am in plus! Bineinteles rabdarea si vointa au un cuvant de spus. Inca nu stiu ce si cum sa "ma misc" in interiorul acestui site dar pana la urma o sa-i dau de cap ...in primul rand sa reusesc sa citesc alte postari, experiente ...ca sa nu fiu repetitiva. O zi buna va doresc si ne mai auzim.
alyna315, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1918 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1401 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -148 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]