View Single Post
  #20760 (permalink)  
Vechi 21 mai 2015, 09:09:14
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Mihae buna scaderea ta,lenta di durabilaPlus ca pielea are timp sa se ”aseze” si scapi de atarnaturi,riduri si vergeturi
Daca vezi bine si eu stau cam la fel..in teorie.Pt ca eu am inceput slabirea din octombrie,dar cu abateri,taras grapis.Si nu aveam cantar.DIn IAnuarie am inceput serios si am si revenit pe site,ca altfel nu reuseam.Atunci am setat ”din ochi” greutatea,la cat credeam ca am(73 de kile),dar se vede ca eram chioara sau prea optimista,ca in martie cand mi-am luat cantar..surpriza() .Deabia atunci,dupa cca 3 luni de dieta stricta ,aveam 73Cred ca am inceput,in octombrie,de pe la 78!

Aici nu e sarbatoare asa ca dieta mea nu are de suferit.Ploua,asa ca e un bun moment sa fac o curatenie generala
Meniul de azi:
md-o felie de paine integrala si un sfert de tarta cu fructe(55 gr amandoua),o ceasca de lapte semidegresat si o cescuta de expresso decof
gustare- o ceasca de cirese
pranz-iepure cu sos vanatoresc,vin rosu,capsuni
gustare fragi
cina -tot iepure daca imi ramane,daca nu omleta cu sparanghel



Michelinanu cred nici daca vad!Tu esti deja slabuta

Camy,cum te-ai petrecut de ziua ta?Mai zi-ne ceva de tine,ca ne e dor

O zi minunata tuturor!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
claudia22 (21 mai 2015), gavris camy (25 mai 2015), myha (21 mai 2015), sherpika (21 mai 2015)