View Single Post
  #2093 (permalink)  
Vechi 26 feb 2012, 21:43:40
amanda's Avatar
amanda amanda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2009
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 164cm, 94kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Buna ...nici nu stiu cu ce sa incep in urma cu 4 ani am nascut boi baieti frumosi si sanatosi gemeni de aproape 7 kg amandoi. Cand am nascut aveam 116 kg ,dupa o luna de la nastere aveam 82 dar fiindca vroiam sa slabesc repede dupa o perioada de cateva luni de la nastere am inceput cu pastile de slabit .Am luat de mai multe ori pe parcursul acestor 4 ani pastile dar de fiecare data slabeam cateva kg si puneam dublu pana acum cand am realizat ca am ajuns la 100 kg. De cateva zile am inceput sa tin dieta MAX PLANK ,sper sa imi raspunda cineva care a mai tinut aceasta dieta sau sa imi recomande altceva .Va rog sa ma ajutati abia acum spre rusinea mea mam trezit cu picioarele pe pamant nu mai vreau sa ma ascund in casa imi doresc sa tin pasul cu baieteii mei
amanda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1946 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1429 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 655 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat