Subiect: Jurnal bluelf
View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 12:08:04
bluelf's Avatar
bluelf bluelf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Jurnal bluelf

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Si ce daca ai mancat doua mere?
Parca zici ca ai mancat doua prajituri!!!
Hai nu exagera!!!
E foarte ok sa mananci fructe si e recomandat sa le mananci dimineata si la gustare..
Mai dragutza nu te supara ca iti zic dar mi se pare ca mananci mult prea putin...
Cred ca te-am mai intrebat daca tu iti numeri caloriile..............
Te rog frumos sa iti numeri zilnic caloriile si sa postezi meniurile tale aici..
Sa te mai urechesc eu din cand in cand
Hei, buna .
Nu stiu de ce, dar mie mi se pare ca nu mananc deloc putin. Adica, sunt satula dupa fiecare masa. Cat despre fructe, stiu ca sunt recomandate, dar cat sunt in faza I vreau sa renunt la fieecare sursa de indulcitor. Adica vreau sa tin dieta ca la carte. De aceea am mare grija cu mesele, bautul apei si toate alea. Nemaimentionand ca e deja a treia saptamana de cand tin monti asa, serios, si tare mi-e teama ca pot sa o dau in bara. Cred ca de aceea exagerez uneori. Pentru ca stiu ca se poate gresi foarte usor la monti si cred ca sunt putin prea precauta . Azi iar am mancat mere. De fapt, de atunci de la acele doua mere am tot mancat in fiecare zi. Dar gata. De maine nu mai mananc.
Iar meniul de azi:
MD: cascaval cu cateva cuubulete de muschi file si doua rosii
G: mere, dupa cum am spus
P: fasole
C: probabil un iaurt cu 0 grasime sau .... Nu, nimic. Ramane iaurtul .
Cat despre calorii, micul dejun are vreo 500, pranzul si el vreo 300, merele, sa spunem 150 iac iaurtul .. in jur de 100. Nu cred ca voi avea un total mai mare de 1200 calorii pe azi ...
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]