View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 27 iun 2013, 15:11:49
frumoasa's Avatar
frumoasa frumoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2009
Locaţie: cluj napoca, Romania
Vârsta: 47
Date: 161cm, 53.7kg
Mesaje: 5.033
Aprecieri acordate: 2.875
Am fost apreciat(a) de 4.761 ori in 2.802 mesaje
Implicit Re: Pamy dupa sarcina

Citat:
Anterior postat de pamy Vezi mesajul
Frumu am terminat acum de calculat kcal de ieri si sunt doar 2100.. e ok pt cat am mancat eu credeam ca am 3000

azi vreau sa fac pilates, aici e urat afara si nu vrea nimeni la piscina, chiar daca e acoperita e afara din oras si nu vreau sa merg singura

cu fructe nu merge la mine fiindca am pofta de ciocolata sau derivati cu cioco dar din 3 zile decat ieri a fost cu mai mult dulce dar nu si cu f multe kcal
macar acum imi cantaresc painea si dulcele ca sa nu exagerez (pot sa bag mult mai mult daca nu ma controlez )
e chiar bine 2000 calorii, adica ma gindesc ca eu am nevoie de 1200 ca sa slabesc si am mai putine kg. chiar tie ce iti spune indicatorul caloric? cite ar tb sa consumi pe zi? poti incerca batoane de slabit cu ciocolata...poate asa prostesti pofta de dulce daca cu fructe nu merge...sau cite o lingurita de miere..ceva, e mai sanatos. oricum si dc maninci ciocolata dar nu foarte multa cred ca nu e problema in perioada asta cind si alaptezi. bravooo pt ca vrei sa faci pilates, eu acasa nu prea ma urnesc sa fac, mi-e lene parca, dar cind merg in parc la alergat sau la sala e altceva...acolo trag de mine. Din pacate si la mine e o vreme oribila si cred ca nu am sa pot alerga din cauza asta, uffff