View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 16:33:15
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Ce mananci la mic dejun?

Citat:
Anterior postat de Kiko Vezi mesajul
Eu mananc in fiecare dimineata si nu pot manca altceva:
-un bol cu cereale integrale amestecate cu fulgi de grau cu tarate si corn flakescu lapte normal(de tara)
-uneori "outz cu branzica" cum imi place mie sa ii spun
Si cum e outzul cu branzica? Pur si simplu un ou fiert tare cu a lingura de branza de vaci?

Eu de cand am reinceput sa mananc si MD la sfatul fetelor de pe aici am mancat mai ales:

1) 1/2 paharut plastic cu coliva (se face des pomenirea mortilor aici la Biserica si mereu primesc mai multa coliva decat pot consuma... din fericire )

2) Terci de post: 30 g fulgi ovaz + 2 lgt. cacao/2 lgt nuca de cocos/ 2 lg. stafide/2 lgt. mici dulceata cirese fara zahar + putina aroma vanilie/aroma portocale/aroma de rom + 110 ml apa clocotita

3) Ca si 2), numai ca pun in loc de apa 50 ml lapte si 50 ml apa. Daca pun lapte de obicei il fac cu cacao sau cu stafide.

4) o cescuta de cafea cu iaurt 3.5% si seminte de in.

Intr-un timp mancam si WASA, dar ma cam umfla la burta: absoarbe apa ca un burete!

Cu mult drag,
Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat