View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 08:31:01
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul


Neata!
Nu tin o dieta anume, mananc 1300-1500cal pe zi, fructe am invatat ma MD sau intre mese, muncesc fizic mult, sport 1-2 ori pe sapt., trebuie sa imi vina musafirii si nu am iesit inca afara.
Care o fi bubica?
Eu nu stiu ce sa zic ,n-as vrea nici sa te incurc ,pt. ca am tras-o si eu destul cu stagnarea,si inca nu ma simt in stare sa dau sfaturi.Cred ca Emy te-ar sfatui cel mai bine.Si ea a tinut hipo si apoi a trecut pe monti. Cred ca organismul; se invata cu caloriile mai putine si apoi nu mai da rezultate . Eu am grija la combinatii .Mai sunt unele mici secrete care conteaza,sa mananci fructele inainte de masa ,dupa o masa a astepti sa treaca 3 ore pana sa mananci altceva sa aiba timp stomacul sa digere. De ex. daca mananci fructe dupa masa ele stau in stomac pana ce se digera alimentele mancate ,fermenteaza ceea ce duce la balonare.
Eu aici am gresit. Apoi incearca sa nu combini alimentele.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]