View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 19 dec 2010, 17:23:36
Itssy's Avatar
Itssy Itssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 163cm, 57.9kg
Mesaje: 1.067
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa

Citat:
Anterior postat de Adrianaa Vezi mesajul
Sunt foarte suparata pe mine ! Si in acelasi timp dezamagita ! Astazi dupa micul dejun care a constat intr-o omleta din 2 oua + o felie jumatate de branza topita,asta insemnand doar 270 de calorii,pur si simplu am intrat in frigider unde erau foarte multe dulciuri si n-am mai putut sa ies de acolo asa ca intr-o ora am mancat un croissant max 7 days (377 cal) + un snikers (382 cal) + o jumatate de ciocolata primola cu cereale (242 cal)! Acum ma simt foarte prost si foarte rau din cauza dulciurilor. M-am hotarat sa ma pedepsesc cu o ora de zumba,o ora de tae-bo si o jumatate de ora de dans ca sa pot sa ard ceea ce am mancat asa aiurea,fara sens !
(
Adriana ..

Te inteleg , stiu prin ce treci .. In primul rand ce Dumnezeului cautau atatea dulciuri in frigiderul tau ?? serios .. eti la dieta dar ai frigiderul plin de dulciuri , iti faci rau tie pt ca de fiecare data cand deschizi frigiderul dai cu ochii de ele si'ti faci pofta. Goleste'l ! daca nu are cine sa le consume in afara da tine ca astfel sa scapi de ele , arunca'le intr'un dulap intunecat de care sa nu dai cu ochii , de cel mai inalt dulap la care sa nu poti sa ajungi , ca sa nu te mai gandesti la ele .

Totusi chiar si dupa aceasta .. mare scapare este cam mult sport pt un incepator , rezuma'te la o sing ora pt ziua de azi si maine revino la programul tau normal .

O solutie ar fi sa'ti organizezi mesele in asa fel incat sa le poti lua la ore fixe.
ex: Prima masa la 9.00 , gustare la 11.30 , a doua masa la :14.00 etc ...
Eu am incercat o data asa si a functionat , in sensul ca nu mai mancam intre mese ; si s'a simtit si la kg. Acum nu'mi mai iese dar nu conteaza asta

Curaj Adriana - ai cazut , ridica'te scutura'te bine si mergi mai departe