View Single Post
  #2105 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 22:47:47
RaluRalu's Avatar
RaluRalu RaluRalu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de symonycy Vezi mesajul
E foarte bine ca si-a facut asigurarea, ca stii si tu ca aici, esti terminat fara ea. Eu pana sa facem actele, ma rugam sa nu ma imbolnavesc. Am o cunostinta care a avut o problema la masea, dureri nasoale si nu avea asigurare. A mers la stomatolog si i-a prescris antibiotic, ca o costa 500 de euro s-o trateze. Nu avea asigurare. Sau ma imprietenisem la scoala cu o tipa din Targu Mures...anul trecut facuse un chiuretaj in Romania, a venit in Germania si s-a pomenit ca a facut hemoragie. A chemat salvarea, au dus-o la spital, au consultat-o si au internat-o s-o rechiureteze, ca nu o curatase bine in Rom. Si cat crezi ca i-a venit acasa sa plateasca? 3.900 de euro. E jale aici, daca nu ai asigurare....
Dar la problema mea nu stim inca daca acopera asigurarea sau .....mai multe iti povestesc dupa nunta, cand demaram lucrurile in privinta asta.
Pai asta l-am intrebat si eu pe amicul asta al meu... Daca acopera asigurarea si... Dar nu a stiut sa-mi spuna... A zis ca deocamdata nu intreaba nimic ca poate pe urma nu-i mai face ala asigurare... Si asa a lungit-o la maxim
Eu sper sa fie bine si sa acopere asigurarea... Oricum pove noi mai multe atunci!
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]