View Single Post
  #2106 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 14:49:26
Domnisoara Zmeura's Avatar
Domnisoara Zmeura Domnisoara Zmeura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Paris, 15eme., Franta
Vârsta: 33
Dieta: Fructe multe, peste, legume si sport!
Date: 165cm, 78.0kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Scumpa mea andra_aly, iti promit ca mananc.
Mananc mult. Adica mult... Destul incat sa nu imi fie foame.
Te rog nu te ingrijora, da, targetul meu e 10 kilograme, insa hei, daca cumva nu slabesc 10 nu intru in panica si fac foame 1 saptamana.
Iti promit ca mananc bine, insa doar legume si fructe (asta pentru mine e o dieta corecta, pentru ca am fost vegetariana timp de mult timp si mi-e invatat corpul).
Stii eu nu m-am ingrasat ca mananc dulciuri sau ca mananc snacks; ci doar m-am ingrasat pentru ca gatesc MULT, si cat pun in farfurie ATAT mananc.
Mereu trebuie sa termin din farfurie. Si daca mai ramane, MANANC SI MAI MULT. Ceea ce gatesc e sanatos, de obicei e pui sau curcan. Uneori vita. N-am mai mancat porc de nu mai stiu cand! La fiecare masa, pe langa garnitura, adaug salata (insa doar salata verde cu sos de lamaie, condimente si ulei de masline).
Asta e faza la mine! Noi (eu si prietenul meu) nu mancam prajeli si chestii de genul, insa ne place mancarea, si mancam tot ce se pune in farfurie.
Eu asta fac de fapt... Reduc din ceea ce imi pun in farfurie.

Te rog nu te ingrijora, si nu te mai zbate sa ma certi, iti promit ca tin un regim cu cap, si imi iau destule vitamine, destul calciu, proteine, fier incat sa nu imi fie foame, si sa fac aiureli si sa lesin.

De exemplu, in veci, nu as lua pastile!
Iar stomacul meu nu e sensibil, se adapteaza foarte repede la stilul de viata.
Deja simt ca mi s-a micsorat putin, pentru ca de exemplu, am incercat sa mananc acum la pranz o salata de ardei verde cu un ou fiert... Si ma crezi ca mi-am pus cat intr-un bol de cereale, si n-am reusit sa termin tot?
M-am simtit satula.

Ce-ai papat la pranz?
__________________
Domnisoara Z m e u r a urla din rasputeri :
Jos cu kilogramele alea grele, gagica! Jos! Jos!
Domnisoara Zmeura, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.