View Single Post
  #21456 (permalink)  
Vechi 28 feb 2017, 09:35:35
mariana34's Avatar
mariana34 mariana34 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Bună fetelor!
Fely, mult succes și cât se poate nu te stresa, că nu face bine la sănătate (știu că este ușor de spus, greu de făcut).
Myha, există excepții când este permis, dar acum te ții de treabă, da?
Eu, de duminică, am început să mă încadrez și cu cafeaua, marea mea problemă. Beau cât apuc la ora fixă, cât nu, la următoarea masă și stau lângă mine cu cana cu apă. Deci, se poate, orice învăț, are și dezvăț. Mai greu este, când mă trezesc la 5,30 și stau fără cafea până la 7, dar mă obișnuiesc, că doar am un scop
Ambiția m-a luat așa în ultimul timp, datorită soțului, că tentative am tot avut...., acum câțiva ani, chiar reușisem. Of, ce vremuri frumoase....
Soțul a slăbit în aproape 2 luni 9 kg, doar schimbând modul de a mânca, iar eu ciugulind mereu, stau tot așa, deși mâncăm aproape la fel. Nu vă imaginați că soțul ar fi fost unul cu multe kg, că de când îl cunosc, de vreo 9 ani, mereu a avut 78 kg, la 1,69 înălțime, dar datorită unor analize medicale, medicul de familie i-a zis că ar trebui să slăbească.
Așa ca fetelor, hai să ne ambiționăm, că primăvara a ajuns.
O zi minunată să avem !
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
feelix (28 feb 2017), myha (01 mar 2017)