View Single Post
  #217 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 13:03:51
groza's Avatar
groza groza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2010
Locaţie: deva, Romania
Vârsta: 38
Dieta: fara paine,dulciuri,sucuri-nu pap nimic dupa ora 6 seara
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Esti deja o mamica sau in devenire?

Buna dragele mele,si eu sunt o mamica a unui baietel de 1 an si 2 luni si am pus in perioada sarcinii 20 kg.aveam la nastere 85de jg,dupa nastere am slabit 7 kg da acum am 73 de kg si nu mai reusesc sa dau jos deoarece nu fac miscare zilnica si adevarul e ca sunt cam gurmanda,mai ales pofticioasa la dulciuri.
De 2 zile m-am apucat sa fac 25 de abdomene si 25 de genoflexiuni,sa merg pe scari in detrimentul liftului si sa mananc doar fructe si legume.vreau sa slabesc cat mai mult pana de sarbatori si nu numai.
Sunt foarte complexata de greutatea mea si practic duc un stres zilnic gandindu-ma ca acum 9 ani cantaream 46kg.
Sper ca cu ajutorul vostru sa redevin ceea de acum 9 ani.
Va iubesc pe toate si va incurajez,va sustin sa slabiti cat mai mult pt ca trebuie sa ne simtim bine in pielea noastra.
groza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1624 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1107 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]