Subiect: Jurnal-Ieucumine
View Single Post
  #218 (permalink)  
Vechi 25 mar 2013, 22:36:33
Alinka's Avatar
Alinka Alinka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 35
Dieta: SB personalizat
Date: 167cm, 54.2kg
Mesaje: 119
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Buna,
abia acum am vazut mesajul tau , ca nu am mai intrat demult!
Mhhh.. chestia asta, sincer nici acum nu sunt 100% vindecata de ea. Intr-adevar, rontaiala imi da o stare de fericire, ceva dulce, ceva crocant, am eu niste slabiciuni care ma fac fericita.
Mi se mai intampla cand stau singura si sunt mai depresiva, sa zic asa, sau inainte de menstruatie cam sar calul, am niste pofte mari si poate atunci mai patetsc.
Cel mai mult insa m-a ajutat faptul ca atat de mult am ajuns sa urasc si starea aceea de a fi PLINA pana la refuz, si fata mea rosie, cu ochii umflati dupa ce vomitam, incat am incercat sa ma linistesc pe dinauntru. Inainte sa fac o prostie, sa ma opresc macar un pic, si eventual mai iau 2 pastile de triferment.
Am citit ca ai fost la psiholog. Te ajuta?
PS: si eu sunt din timisoara.
__________________
Rule your mind or it will rule you.
Alinka, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Alinka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1722 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1205 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 948 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]