View Single Post
  #2199 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 08:27:25
bety's Avatar
bety bety este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de sinlittle Vezi mesajul
Buna.Sunt noua pe aici si am descoperit site-ul când încercăm sa îmi calculez cam cât ar trebui sa mananc pe zi. Ceea ce am văzut scris aici m-a ajutat destul de mult, mai ales acum când m-am hotărât sa slabesc sănătos, nu ca înainte, cu diete care m-au adus unde sunt acum. Momentan am ajuns la 93kg.Sper sa reușesc sa îmi ating ținta si va țin pumnii si vouă.
buna si bine ai venit, ai aceleasi kg cate am avut eu.......iar inaltimea este cam la fel.
mult succes
Citat:
Anterior postat de CaSy Vezi mesajul
buna dimineatza
si inca odata am salbit 1.5 kg... deja incepe sa ma enerveze... nu zic ca vreau mai mult, pur si simplu ma enerveaza acest 1.5... sa fie 0.5, 1, 2 numai sa nu mai vad 1.5 ca ma oftic de-a dreptul
offfffff ce bine de tine.......ce n-as da si eu sa slabesc asa......
mie mi-a arata cu 400 de grame in plus......dar era de asteptat,toata saptmana am mancat seara biscuiti cu gem,iar iei am mancat sorici......
sper sa se duca repede ptr ca pe 1 vreau sa am 69.900
Citat:
Anterior postat de Irina Costas Vezi mesajul
Neata Casy!!
felicitari pt scaderea in greutate,de ce esti suparata???
ce bine arata cafeaua.........buna dimineata
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2206 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1689 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]