Subiect: Jurnal polyana
View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 14:39:16
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Imi pare rau scumpo ca ai trecut prin atatea greutati, iti urez multa sanatate si te aigur inca o data ca Tot ce mananci acum poti sa incadrezi la Monty, in plus acolo te invata doar cum sa le combini ca sa si slabesti.
Un pas important l-ai facut deja, inlocuind eugeniile si biscuitii cu paine integrala, cu cornurile mele poti sa simti si gustul de dulce la Md
Sa fii sigura ca am sa mai vin..sunt curioasa azi ce meniu ai
Pupici, un weekend minunat!

cu caldurile astea nu prea mai pot manca....chiar nu stiu daca consum macar 500 calorii/zi. de exp:
dimineata am baut doar cafeau si pana la 13 cand m-am intors am mai baut 1 litru de apa;
la pranz am mancat 2 rosii, nu prea mari, si un ardei gras verde, o 1 felie de paine integrala cu salata de vinete cu dovlecel(dupa reteta de la fulguta);
iar acum, la "gustare" tot cam la pranz a fost si asta,am papat deja pepene rosu(cred ca 200-300 gr) / azi n-am cantarit nimic
stiu ca nu tre sa amestec pepene cu altceva dar am facut-o

pt cina nus ce-o sa mananc, ca nu mai am nici pepene, nici rosiima duc acum sa-mi cumpar ceva de la piata.

ok, ms pt sfaturi, ma simt bine cand am pe cineva la coasta mea si-mi mai da cate una

si tie un wk placut!
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]