View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 24 feb 2010, 17:16:30
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg

Citat:
Anterior postat de teo23 Vezi mesajul
Am uitat sa va spun ce cadou astept de la sotul meu, poate va ganditi la ceva scump dar nu e asa, i-am spus sa nu imi cumpere altceva decat un CANTAR
Acesta e cadoul pe care il doresc si apoi sa ii fac si eu lui cadou multe kg in minus, debia astept sa ma cantaresc sa vad chiar am 115kg, pt ca eu asa ma simt cu multe kg peste 100, sper sa raman totusi uimita sa am mai putin cu macar 5 kg
Buna Teo si bine ai venit printre noi!
Vezi ca orice dieta ai aplca, sa fie una sanatoasa. Asa cum a mai zis-o si alte slabute pe forum, pe care le sustin, chiar si slabitul trebuie sa fie placut. Este o experienta care trebuie sa ne aduca invataturi de minte, un stil de viata mai sanatos si sa descoperim alimente sanatoase de care nici nu stiam inainte. O perioada si eu vroiam sa slabesc 10 kg pe luna, daca puteam (imi si imaginam cum as arata, ce impresie voi lasa, ce garderoba noua ), chiar am si incercat diverse metode foarte usoare si nedureroase (plasturi, pastile, etc). Ei bine m-am lasat dupa cateva zile de ele. Apoi m-am gandit ca vreau sa am si copii in viitor. Nu as vrea ca dupa sarcina (continuand tabieturile nesanatoase) sa ocup tot patul din dormitor

Stabileste-ti un target realist pe luna si fara diete dure si bruste. Stiu ca ai vrea sa slabesti cat mai repede, dar asa cum ti-a luat atata timp sa realizezi ca trebuie sa slabesti (spun din proprie experienta), asa mai poti astepta inca putin (2,3, 5, 12 luni, cat trebuie) sa slabesti sanatos si indelungat. Asta e parerea mea. In plus, fara miscare si exercitii constante nu vei slabi frumos. Trebuie sa fii frumoasa si supla nu doar cu hainele pe tine ci si fara ele . Iar acest lucru nu se va intampla intr-o luna. Bucura-te de fiecare gram dat jos si de fiecare picatura de transpiratie. Fa-o si din placere, nu doar din obligatie.

Si eu sunt noua in domeniu si iti spun doar gandurile mele de la inceput de drum, pe care intentionez sa le transform intr-o stare de viata.

Iti tin pumnii si astept vesti bune legat de cantarul pe care il vei primi

Distractie la slabit!
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]