View Single Post
  #2210 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 19:46:36
LeeLyy's Avatar
LeeLyy LeeLyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj VI)

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul


Nu! Ti-am zis ca sefa mea s-a legat de o colega de-a me, care tocmai imi spusese ca s-a ingrasat si i-a zis: "X tu ai slabit!" La care X a pufnit in ras! Dar pe mine, acre slabisem 14 kilograme la momentul respectiv.... nu m-a intrebat "ma tu ce faci de slabesti?" In rest am avut grija sa anunt pe toata lumea ca eu tin cura stricta si ca nu ma dau in barci prin terase si restaurante! deci prietenele mele stiu! Ah! Vineri m-a intrebat un coleg daca am slabit cu pastile! i-am zis ca nu! scurt si la obiect, fara sa stau la detalii!
"Draguta" sefa ta ca si dr. mea care dupa 10 kile date jos a zis ca nu-si da seama, ca asa ma stie din-totdeauna
Iar pe una pe strada am pacalit-o ca mi-am pus inel pe stomac sa vezi ce fata a facut....
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]