View Single Post
  #222 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 07:42:19
andusha's Avatar
andusha andusha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 122kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Loc de intalnire 100 kg plus

Buna Mihai si bine ai venit printre noi!Imi cam vine sa te cert pentru ca si eu gandeam ca si tine pana acum 1 luna aproape.Ziceam ca orice dieta nu da rezultate pentru ca nu aveam rabdare si trebuia sa se intample minunea imediat.Cand vedeam ca nu se cunoaste nimic mancam si mai nesanatos si tot vedeam ca-s mai rotofeie.De cand tin dieta asta, nu mai am pofta de mancare si chiar daca rezultatele nu s-au cunoscut imediat, am continuat-o pentru ca imi placea cum ma simteam...nu balonata...etc.Problema cea mare a fost ca am slabit 2-3 kg si pe urma....nimic..vreo saptamana si ceva, aproape doua.Imi venea sa nu ma mai urc pe cantar decat la sfarsitul dietei dar tot de aici am aflat ca in momentul in care intervine stagnarea asta, organismul se obisnuieste cu acest mod de viata.In schimb, in timpul stagnarii am pierdut cm...si se cunoaste la imbracaminte...chiar bine.Asa ca, eu ti-as recomanda sa o lasi mai usor cu infometarea ca oricat de mult am zice noi ca avem de unde...organismul nu e de aceasi parere si intervin alte nebunii..Iar in perioada stagnarii sa mergi inainte...
Spor la multe kg date jos si felicitari pentru cele deja pierdute.
andusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2666 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2149 kcal/zi. Pentru a slăbi 5-6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1375 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat