Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #2222 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 20:57:40
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Ceau Mihaeluta

Stiu ca asa e, am citit intr-o vreme la tine in jurnal despre asta... eu nu am fost asa dintotdeauna, dar dupa cateva prietenii esuate de-a dreptul... m-am lecuit de destainuiri si confesiuni... m-au facut sa fiu mult mai precauta... desi in zilele in care imi merge totul bine si sunt fericita, mi-e greu sa ma contenesc din a fi excesiv de draguta si binevoitoare... si ma trezesc ca fac multe lucruri pentru altii... care poate nu ar face acelasi lucru pentru mine...
Da, ... uite, am vorbit cu o prietena care desi are surioara nu e apropiata de ea... ce sa zic, as vrea atunci sa am o persoana ca mine... care sa nu imi tradeze increderea si sa nu profite de mine. Si stiu ca pentru asta il am pe Liviu, numai ca eu ma refeream la o fata. Complicat.
Da, s-a revolvat de fapt in cursul diminetii chiar, doar ca citisem undeva ca dragostea inseamna sa nu trebuiasca sa spui "imi pare rau".

Si eu te pup scumpa mea, un weekend frumos sa ai!

Am citat mesajul acesta pentru ca ma pune si pe mine pe ganduri. Si da, noi doua ne asemanam, si eu zic asta, si probabil tocmai pentru ca m-am regasit in multe din lucrurile pe care le scriai.
Si eu am patit de multe ori ceva de genul acesta, sa ajut din dorinta de a ajuta,si sa nu primesc in schimb acelasi ajutor la nevoie; sunt, ca fire, amabila cu toata lumea din buna crestere si din buna simtire, in asa masura incat imi e jena si sa-mi cer propriile drepturi si pic de fraiera, chiar daca prostuta nu-s deloc
Insa pana la urma, cand vrei sa ajuti, faci asta neconditionat, si chiar daca tradarile dor, nu ne vor opri sa facem in continuare ce simtim, daca asa am fost croite, eu cred si in acea karma, cum se spune daca faci bine, la un moment dat se va intoarce, chiar daca nu imediat

Eu sunt in zodia Pesti, insa de regula nu gasesc mai nimic cu care sa ma identific in zodia asta, cred ca oi avea alt ascendent Si eu abia astept sa pot scrie si mesaje private sa discutam mai des, numai ca eu scriu mai rar, sper sa nu ne apuce batranetea pana ajung la 300

Ma bucur tare mult ca ne-am cunoscut, suflet cald si frumos

Sper sa asculti piesa de mai jos, mie imi aduce trairi frumoase Un weekend de poveste!

Stefan Stan - The way you look tonigh - YouTube
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]