View Single Post
  #224 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 08:46:45
cammy's Avatar
cammy cammy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mai 2010
Locaţie: husi, Romania
Vârsta: 55
Dieta: dieta rina
Date: 158cm, 112kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Loc de intalnire 100 kg plus

sal mihai!chiar ca meriti urechiat.am sa-ti spun ceva din proprie experienta.am facut si eu ca tine cind aveam 90 de kilo.am tinut o dieta cu foarte putina mincare si multe ceaiuri si apa cu lamiie.si am ajuns in 3 luni la65 de kilo.dar cind am terminat aveam o carenta mare de calciu ,fier si vitamine.si o luase razna si tensiunea.socul a fost mare cind numai dupa9 luni cintarul meu arata 101.din disperare am inceput sa maninc si mai mult si asa am ajuns in top:106,6.daca nu poti sa tii dieta disociata(desi mie mi se pare permisibila)cauta una care sa iti permita 5-6 mese pe zi.eu tin 3 zile carne,3 legume,3fructe,3 lactatesi 3(1 zi=200g orez fiert cu condimente/zi,1zi4 oua ,fierte si iar 1zi orez)si1l ceai pt slabit si 2lapa cu lamiie si 2 cafele cu indulcitori /zi.mai putina apa cu lamiie cin maninc fructe.si nu depasesc 200g alimente la o masa.si in 14 zile am ajuns la100.eu amtrecut de 40 de anisi am un metabolism foarte lenes.tu, banuiesc ca esti mult mai tinar,si facind si sport nu se poate sa nu reusesti.numai ca sportul e o conditie esentiala.si nu uita ca la dieta,mai cu seama drastica,trebuie sa iei calciu cu vitamina d.altfel risti sa iti creezi alte probleme.fii optimist ca se poate!
Răspuns cu citat