Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #2244 (permalink)  
Vechi 24 ian 2016, 17:51:45
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Imi aduc aminte cand s-a intamplat cu Corbul celalalt!
Pe de alta parte cred ca nu e bine sa punem numele celui care moare,urmatorului catel! Asa am facut si noi....doua Belle am avut !!!!!
Probabil ca nu e bine, dar ...i-am pus acelasi nume din dragostea pe care am avut-o pentru primul Corbu... Pe de alta parte acesta a fost numele pus de sotul meu, iar mie mi-a placut foarte mult... asa ca l-am pus si celui de-al doilea... Ba, am si decretat... cati caini vor fi in curtea noastra, toti vor fi rasa ciobanesc corb si ii va chema Corbu... Cand vorbim despre ei, ca sa nu-i incurcam le spunem Corbu Intaiul supranumit Elegantul (avea o deosebita eleganta atunci cand dadea laba ... parea ca-ti face un favor ), Corbu al II-lea supranumit Fotbalistul...
Cand a facut un an (pe 3 mai 2014) Corbului al II-lea i-am facut tort... sotul n-a stiut nimic... Mare i-a fost mirarea cand m-a vazut cantand prin curte cu tortul in mana in timp ce ma indreptam spre curtea Corbusorului ...
Anul trecut, m-am luat cu treburile si am uitat de ziua lui... mama rea ce sunt... dar anul asta in mai trebuie sa simta baiatul ca e ziua lui... si ii voi face din nou tort...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
lidiuta (25 ian 2016), nicolae68daniela (24 ian 2016), rozica1965 (29 ian 2016), Zoe (25 ian 2016)