View Single Post
  #2251 (permalink)  
Vechi 16 feb 2016, 13:14:12
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Eu nu sunt pentru desfiintarea Antenelor - eu vreau ca acel prejudiciu adus statului roman de 60 milioane de euro sa fie recuperat. Daca eu am o datorie la stat de 1 leu imi pun poprire pe contul societatii. Pentru ca eu nu am televiziuni cu care sa "informez corect" populatia.
Totusi, nu rezist sa nu-ti raspund... strict pe afirmatia facuta...
Cele 60 milioane de euro considerate "prejudiciu" constau in niste terenuri supraevaluate (asta este o alta problema) care exista, dar pe care statul nu vrea sa le confiste! Tinta sunt sediile celor 5 televiziuni... ca sa nu se mai poata emite, pentru ca sunt tare incomozi! In ceea ce priveste impozitele si celelalte dari ale trustului catre stat, acesta este cu platile la zi!!! Nu datoreaza un euro!!! ... spre deosebire de celelalte posturi de stiri declarate insolvente care nu platesc nimic statului roman!
330 de milioane de euro sunt impozitele platite de trust statului roman in ultimii ani... Antenele sunt singurele televiziuni care nu au nicio datorie catre statul roman si platesc la zi taxe si impozite...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
Almara1 (26 feb 2016), corinnef (18 feb 2016), marilo (16 feb 2016), Michelina (16 feb 2016), rozica1965 (16 feb 2016)